Ekrany diodowe

DIODA LED – z języka angielskiego – light emmiting diode – czyli dioda emitująca światło. Dioda LED jest urządzeniem, które po podłączeniu do źródła prądu elektrycznego świeci. Diody są obecnie najpopularniejszym źródłem światła głównie z powodu swojej żywotności oraz niskiego zużycia energii elektrycznej.

Pixel: to najmniejszy jednolity element obrazu wyświetlany na ekranie. W przypadku tablic. jednokolorowych to po prostu jedna dioda natomiast w przypadku ekranów full color to układ trzech diod LED umieszczonych obok siebie.

 

MODUŁ: podstawowy element mechaniczny, z którego tworzymy tablicę LED lub telebim każda tablica lub ekran jest wielokrotnością zastosowanych modułów (w pionie i w poziomie), Kabina: najczęściej metalowa lub aluminiowa obudowa dla określonej liczby modułów będąca częścią składową telebimu . Większość wielkoformatowych powierzchni LED składa się z określonej liczby kabin , co jest podyktowane łatwością transportu montażu i serwisu.

 

ROZDZIELCZOŚĆ: to ilość pixeli w pionie i w poziomie przypadająca na określoną powierzchnię urządzenia LED.

 

System sterujący: specjalne urządzenie mikroprocesorowe, wsparte oprogramowaniem PC które pozwala na zarządzanie obrazem wyświetlanym na ekranie LED Jasność: to parametr liczony w cd/m2 oznaczający ilość światła jaką może wyemitować tablica lub telebim o powierzchni 1 m2.

 

KĄT WIDZENIA: kąt wyrażony w stopniach, z którego można oglądać telebim lub tablicę LED bez znaczącej utraty jakości odbieranych obrazów i ich jasności.

 

Zastosowanie powierzchni LED

 

  • Zewnętrzne i wewnętrzne ekrany reklamowe emitujące spoty reklamowe
  • Telebimy wykorzystywane do transmisji imprez typu Event (koncerty, imprezy sportowe itp.)
  • Tablice informacyjne rozmieszczone w: pasach ruchu drogowego, przestrzeni miejskiej, obiektach użyteczności publicznej
  • Wyświetlacze w halach produkcyjnych